Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Tymowiczów. My zaczęliśmy budować (od wykopu na ławy fundamentowe) od 4 lipca i na początku pszyszłego tygodnia bedziemy prawdopodobnie zalewali li strop. W połowie listopada kupiliśmy działkę koło Ostrołęki. 14 lutego złozyliśmy papiery o pozwolenie na zgodę na budowę w dniu 12 marca dostaliśmy odmowe ze względu na obszar NATURA 2000 gdzie znajduje się nasza działka (NATURA 2000 - to podbnie jak rezerwat przyrody, do obrzaru 2000 należy rownierz słynna "Dolina Rosputy" - nasza nazywa się "Dolina Omulwi i Płodawicy). Zeby dostać pozwolermie na budowę musieliśmy zrobić Raport od środowiskowy i ponownie te dokumenty złożyliśmy do gmniny. 26 maja dostaliśmy w końcu upragnione pozwolenie na budowę). Jak będziemy mieli trochę czasu to wstawimy zdjęcia podczas budowy naszego prześlicznego domu.

 

Pozdrawiamy Jola i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Delus1

Podajemy narazie koszt fundamentów:

Cena wykopu na ławy jest wliczony jako koszt budowu domu (majster zażyczył sobie za całość od wykopu do stawiania więżby dachowej) 19 tys) czyli trudno ocenic ile kosztowało za sam wykop na ławy.

Zbrojenie ław - zużyto ok 650 kg fi 12 żebrowane, fi 6 na strzemionia i druty wiązane ok 1900 zł (cena z marca)

papa izolacyjna pod ławy ok 100 zł

beton b20 21 m3 - 5460 zł po 1 m3 240 zł plus transport za 3 gruszy, drogo co? (Uwaga: szerokość i wysokość łąw fundamentowych to 60cmX60cm nie jak w projekcie)

na fundament (oprucz tarasu) poszły 810 sztuk bloczów fundamentowy: 1 szt bloczku kosztował 3,87 zł to razem 3135 zł

następna papa izolacyjna pod fudament ok 100zł

Fadroma do uzupełnienia piachu 250zł

koszt całego fudamentu bez robicizny wynosi razem 10945 zł

 

to tego jeszcze trzeba zrobić na płyte podłogową ok 10 m3 betonu B15 - 1 m3 kosztuje 225 zł plus transport

ok 300 szt boczków fundamentowych na taras i na schody

Hydraulika pod płyty podłogowe: materały plus robicizna wstępnie ok 1300zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jolu i Jarku :*

 

dziekuje za wyliczenie fundamentow.

 

chcialam sie zapytac a ile macie bloczkow na caly dom ??

 

a macie jakies mysliczenie od archotekta ile was wyniesie taki domek ??

 

czy ta kwota co jest na stronce Horyzontu w kosztorysie czy bedzie sie to zgadzac ze zeczywiasta budowa domu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Delus1

na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne mamy 1280 sztuk pełnych pustaków "24", na ściany działowe 620 sztuk połówek pustaków "12" i na kominy 3000 sztuk czerwonej pełnej palonej plus 700 sztuk klinkierówek (wszystko wyliczłyłem wraz z podniesieniem ścianki kolankowek i dodałem 5% zapasu).

 

A na pokrycie dachu to zamówiłem blacodachówki z firmy prusinski typ czerwona cegła KORN + Velux wg projektu + rynny + folia paraprzepuszczalna + blachy do obróbki - za wszystko będzie nam kosztowało 17 800 zł.

 

My wstępnie wyceniliśmy za stan surowy zamknięty wraz ze wszystkimy robociznami ok 120 tys (zaznaczam że np wiekszość pustaków kupiliśmy już na początki marca wtedy kosztowały po 8,40 zł a teraz po 15) gybyśmy kopowali wszystko teraz to by wyszło z jakieś 30 - 40 % drożej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jolu i jarku super ze tak szybciutko odpisujesz:) ja mam dzisiaj dzien wolny wiec czestu tu zerkam:)

 

Wiesz my kupilismy 5 tys bloczkow w grudniu 2006 za 2,5 :)

wiec tez na tym zarobilismy kupe kasy a dla tego tak duzo bo mielismy dudowac du zo wiekszy domek alezdecydowalismy sie na tymka:)

 

caly material kupilismy w tamtym roku mamy tak jak pisalam max 5 tys, drzewo na szlunek, drut .

 

teraz tylko czekamy na pozwolenie a to bardzo czasochłonne ale moze sie uda ze juz za miesiac bedziemy miec pozwolenie :) to odrazu ruszamy z budowa:)

juz sie nie moge doczekac :)

 

A macie jakies zdjecia maszego budujacego sie domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy ale muszę najpierw wgrac je na komputer i dopiero ci pokaże ok? postaram sięto jak najszebciej zrobić. Co do 5000 sztuk pustaków dobrze zrozimiałem typu max. czyli mogą za dużo o 1000szt mój pełny bloczek ma rozmiar 59x24x24 czyli mniejwiecej 2 pustaki max. Mogę sie dowiedzieć w której cześci Polski będzie stał Wasz dom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak :)

 

a powiedz mi na jaka wysokość macie sciane kolankową ??

 

my zrobilismy troche zmian w projekcie a wy ??

 

my zrobilismy w salonie wykusze w kuchni nie ma drzwi do salonu, zrobilismy od frontu domu duzy ganeczek(mieszkamy w irlandii i nam sie to podoba:)) ,pod schodami mamy schowek,

 

a na podaszu hol zamienilismy z łazienka (hol jest reaz na przeciwko schodów i w holu jest jakolka:)) i w sypialniach kolo balkonu sa zlikwidowane okna dachowe , wiec do drzwi balkonowych dolozylismy po jednym okni e:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...